Zwiedzanie Indii jedynie z ważną wizą

Wiza do Indii

Indie są jednym z najczęściej odwiedzanych krajów turystycznych na świecie. Wybieramy się tam z wielu różnych powodów – od zwiedzania zabytków i poznawania historii, po wylegiwanie się na gorących plażach i organizowaniu pieszych wędrówek. Są także tacy, którzy przybywają w to magiczne miejsce, aby odnaleźć samych siebie i osiągnąć zupełnie nowy poziom w duchowej harmonii. Jednak Indie to również jeden z tych krajów, które wymagają posiadania wizy, aby przekroczyć jego granice. Istnieje parę rodzajów wiz, o których ubieganie się zależy przede wszystkim od naszego celu pobytu.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać wizę do Indii

Najpopularniejsze są wizy turystyczne, sprowadzające nasz cel pobytu do zwiedzania, wizyt na targach i wypoczynku. Wizy te są najłatwiejsze do uzyskania i nie wymagają dodatkowych dokumentów jak zaproszenie, czy pismo od firmy. Wizy turystyczne dzielą się na jednokrotne i dwukrotne (przyznawane na okres 90 dni od daty wydania) oraz wielokrotne (przyznawane na okres 180 dni od daty wydania). Wymagane dokumenty to: ważny paszport z dwiema czystymi stronami na wizy, kolorowe zdjęcie z twarzą na wprost, wniosek wizowy, a także kopia biletu lotniczego lub rezerwacji lotniczej w obie strony. Czas oczekiwania na wizę w Ambasadzie trwa około 10 dni.

Opłata wizowa wynosi 468,00 zł, natomiast opłata za BLS to wydatek rzędu 66,50 zł. Wniosek musimy wypełnić online, następnie wydrukować i podpisać na pierwszej stronie. Osoby wyjeżdżające w innych celach niż turystyczne, zobowiązane są do ubiegania się o wizę biznesową, pracowniczą, studencką, prywatną, rodzinną, dla filmowców, medyczną lub badawczą. Wymagane dokumenty, opłaty wizowe i za BLS mogą różnić się w zależności od typu wizy. Aczkolwiek, czas oczekiwania na każdą z nich pozostaje bez zmian. Prosimy pamiętać o przygotowaniu wszystkich niezbędnych dokumentów i funduszy przeznaczonych na opłaty. Dzięki temu wszystko powinno pójść o wiele sprawniej i bez większych komplikacji.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s